Zacznij od wyboru twardości grafitu. I tu wyróżnić można od miękkiego z oznaczeniem od 2B do 9B, poprzez średni z literami HB i F, aż do twardych znanych pod numerami 2H do 9H.

Ołówki nadają się do rysunku technicznego, a ich twardość spowoduje, że rysunek będzie małokontrastowy. Ołówki średniej twardości są zwykle używane do codziennego użytku w szkole czy w biurze. Natomiast ołówki z oznaczeniem B służą m.in. do rysunku. Ich miękki grafit poradzi sobie doskonale z cieniami i kontrastami.

W przypadku ołówków automatycznych również grubość grafitu ma ogromne znaczenie. Wyróżnić można od 0,3 mm do 2,0 mm, a nawet istnieje 5,6 mm. Te najbardziej cienkie służą do szkicowania szczegółów, natomiast grubsze są idealne do wielkogabarytowych rozmiarów.

Pozostaje kwestia wyboru producenta czy importera, a co za tym idzie, marki danego produktu. I tu  znane najbardziej to produkty Lyra, Koh-i-noor, Staedtler, Renesans.

Przedstawiamy Państwu piękny szkica artystki, która z nami współpracuje. Niebawem będzie organizowany event z jej udziałem, więc zachęcamy do śledzenia naszych aktualności.

Rysunek Daria Raburska